Co znamená vazba V1, V2?

Toto označení znamená finální knihařské zpracování zakázky. Konkrétně se jedná o vazbu pokud tiskneme katalogy, ceníky, brožury, výroční zprávy, nebo jiné publikace. Kromě těchto dvou typů vazeb děláme v naší tiskárně také další typy vazeb jako například knižní vazbu, nebo kroužkovou kovvou vazbu, která je vhodná zejména na kalendáře, prezentace a podobné tiskoviny. Všechny druhy vazeb děláme levně.

Slovník pojmů:

Vazba V1: když levně tiskneme katalog nebo brožuru a je potřeba listy svázat ve hřbetu tak, aby vznikl sešit použijeme vazbu V1. Touto vazbou katalogu, ceníku nebo jiné tiskoviny dosáhneme skvěle držící vazby. Nejčastěji se používají pro sešití 2 sponky, ale velmi často používáme i 4 sponky. Je také možné udělat vazbu tak, aby na sponkách vzniklo očko pro založení ceníku, katalogu, nebo jiné publikace do šanonu.

Vazba V2: když levně tiksneme katalogy, ceníky, nebo časopisy velmi často se používá vazba s označením V2. Je to vazba lepená, na místo sponek se používá knihařské lepidlo, které spojí nafalcované složky katalogu ve hřbetu a tím vznikne dokonale vypadající kompaktní typ vazby. Tato vazby je vhodná zejména pokud tisknete katalog s větším počtem stran, kde by vazba V1 už nebyla vhodná z důvodu velké vrstvy papíru.


Zpět na FAQ
tisklevne.cz - 2007 - 2021
Levný tisk letáků - Kvalitní a levný tisk letáků